Kliknij klawisz TAB i wybierz opcję klikając ENTER. Jeżeli przejdziesz całe menu WCAG, to okno schowa się i pojawi się ponownie treść strony.

Warsztaty „Spójrz inaczej” i prelekcja „Fotografia wczoraj i dziś”

Warsztaty „Spójrz inaczej” i prelekcja „Fotografia wczoraj i dziś”

Zapraszamy na warsztaty fotografii otworkowej „Spójrz inaczej” z Piotrem Kulczykiem, oraz na prelekcję Sławoja Dubiela „Fotografia wczoraj i dziś” - w ramach realizacji projektu „OTOfoto - międzypokoleniowa akademia fotografii”.

Warsztaty fotografii otworkowej „Spójrz inaczej” z Piotrem Kulczykiem

• 8 maja 2024 /środa/, w godz. 12:30 - 15:30
• miejsce: Prudnicki Ośrodek Kultury / plener
• udział bezpłatny, zapisy: tel. 77 436 33 96 (ilość miejsc ograniczona)

Uczestnicy poznają fotografię otworkową - technikę wykonywania zdjęć przy pomocy aparatu nie posiadającego obiektywu. Wykonają z kartonowego pudełka lub blaszanej puszki przyrząd wyposażony w mały otwór pełniący funkcje obiektywu. Zdjęcia wykonane tą techniką przyniosą zaskakujące efekty i pozwolą wrócić do korzeni fotografii.

Piotr Kulczyk – prudniczanin, pasjonat lokalnej historii oraz fotografii.

***

Prelekcja Sławoja Dubiela „Fotografia wczoraj i dziś”

• 8 maja 2024 /środa/, w godz. 13:00 - 15:00
• sala reprezentacyjna POK
• udział bezpłatny, zapisy: tel. 77 436 33 96 (ilość miejsc ograniczona)

Fotografia jest sztuką utrwalania chwili, emocji i historii. Od czasów pierwszych zdjęć wykonanych w XIX wieku, wiele się zmieniło. Podczas prelekcji porównamy fotografię sprzed lat z obecnymi trendami. Przyjrzymy się zmianom w sposobach fotografowania, technice oraz narzędziach używanych do tworzenia zdjęć. Przyjrzymy się także temu, jak zmieniła się percepcja i funkcja fotografii w obecnych czasach.

Sławoj Dubiel – urodził się w 1964 roku w Tarnowskich Górach. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu i Państwowego Studium Kulturalno Oświatowego w Opolu (specjalizacja fotografia i film). Obecnie pracuje jako fotograf w Biurze Prasowym Politechniki Opolskiej. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, zdobywając m. in. I nagrodę XV Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze w 2008 roku.
Od 2000 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, a od 2011 jest członkiem (współzałożyciel) Fundacji Warsztatów Fotograficznych 2.8. W 2017 roku otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej".
W 2018 roku został Laureatem Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury. W 2019 otrzymał Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii Kultura przyznany przez Opolską Izbę Gospodarczą. W 2019 roku Fundacja 2.8, której jest współzałożycielem otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Opola w dziedzinie kultury, w kategorii za wydarzenie kulturalne w mieście (Opolski Festiwal Fotografii). 
Jest m.in. stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Funduszu Promocji Twórczości MKiDN, oraz  stypendystą Marszałka Województwa Opolskiego w ramach "Marszałkowskich Talentów".
W ramach działalności w Fundacji Warsztatów Fotograficznych 2.8 wspólnie z S. Mielnikiem i M. Grocholskim jest organizatorem: Opolskiego Festiwalu Fotografii, OFF Opole (pierwsza edycja wrzesień 2011); cyklicznych spotkań „Fotograf o fotografii” w MBP Opole; wystawy „Atelier Maxa Glauera”, „Muzyczne Opole 2013”.

(więcej na https://slawojdubiel.opole.pl/)

***

Patronat medialny nad projektem „OTOfoto - międzypokoleniowa akademia fotografii”:
Radio Park, Tygodnik Prudnicki / terazprudnik.pl, Gazeta Prudnik24.pl

Zadanie jest finansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego, w ramach konkursu na realizację projektów w IX edycji programu „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – EDUKO”.

Obraz:

Obraz:

 


Data publikacji: 30.04.2024 Autor: Bogusław Zator


Powrót do listy


Poprzedni i następny news

29.04.2024

Spotkanie autorskie z Zofią Kulig

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Zofią Kulig, poświęcone wydanej w 2024 r. przez Oficynę Wydawniczą „Radostowa” książce „Od myśli do słowa - eseje, recenzje, omówienia”.

Przeczytaj artykuł
07.05.2024

MAJ (2024) z KULTURĄ

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi majowymi propozycjami kulturalnymi.

Przeczytaj artykuł

Nasi partnerzy

Wszelkie prawa zastrzeżone - POK © 2024 Polityka prywatności RODO Deklaracja dostępności Mapa strony

Webdesing: Logo WebInspiracje

Przeszukaj naszą stronę:

Schowaj wyszukiwarkę

Schowaj menu
Ten link otwiera nową kartę

Link zostanie otwarty w nowym oknie! Wyrażasz na to zgodę?


Otwórz ten link
Schowaj i wróć do strony

Galeria zdjęć:

    Cenimy Twoją prywatność. Zobacz jak dbamy o Twoje dane i poznaj nasze zasady dotyczące przetwarzania informacji.